Duydum ki

2017’nin En Güvenilir Otomobili Volvo XC60 Çıktı

2017 yılının en güvenli otomobili: Volvo XC60

Otomobil dünyasının sağlamlık testi derecelendirme kuruluşu olan NCAP 2017’nin en sağlam olan otomobilini açıkladı. Türlü eziyetlerle ve işkencelere maruz kalan tüm araçların arasından Volvo XC60 sağ çıkmayı başardı

Otomobil dünyasının merakla beklediği Cenevre Otomotiv Fuarı için geri sayım başladı.Otomobil tutkunları fuar için oldukça heyecanlı bir bekleyişin içerisine girdiler, geçen yılın 2017 en güvenli otomobilleri Euro NCAP tarafından belirlendi.

Euro NCAP jürisinin çeşitli işkenceler ile gerçekleştirdiği sağlamlık testinden yalnız içlerinden  bir araç sağ çıkmayı başarabildi.

İŞKENCE GİBİ TESTLERE TABİ TUTULDULAR

Euro NCAP dünyanın en güvenilir sağlamlık derecelendirme kuruluşu olduğundan dolayı, bu kurumdan sağlamlık belgesi almak  oldukça güç . Otomobillere çeşitli  uygulamalarla sağlamlık testi yapan NCAP Volvo’ya da zor anlar yaşattı.

Çelik bariyerlere hızlı bir şekilde sürülen Volvo, duvara vuruldu, Yandan gelebilecek olası darbelere karşı yapay bir çarpışma yaratıldı, ve hızla sürüklendi.

VOLVO XC60  BÜTÜN  ALANLARDA BİRİNCİ OLDU..

Euro NCAP tarafından yapılan bu sağlamlık  dolu testi başarıyla geçen Volvo XC60, her alanda birinci gelmeyi başardı.

Alınan hasarlardan çok yolcuları korumanın dikkate alındığı değerlendirmelerde, yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 98, çocuk korumasında yüzde 87, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 95 gibi oldukça yüksek rakamlarla birinciliği adeta hak ederek almış oldu.