Lezzetler

Daha Önce Görmediğiniz Mcdonalds Lezzetleri

Her ülkede McDonald’s’ın özel bir şey sunduğu, yerel cazibeye sahip olduğu ortaya çıkıyor.

İşte Dünyadan O Lezzetler..

İspanya – Gazpacho soup

ispanyol McDonald’s plastik bardakta ve hatta küçük şişelerde geleneksel bir gazpacho çorbası servis etmektedir.

Fransa – Croque McDo

That's what i was talking about @_doidge_ ! Haha #CroqueMcDo #BestThingEver

A post shared by Alex_H (@alex_hday) on

Fransız McDonald’s’da, peynir ve jambon ikisi arasında iki ince çörek şeklinde popüler bir sandviç bulunur. Bu, geleneksel Fransız croque-mösyö (jambon ve peynir ile sıcak bir sandviç) bir varyasyonundan başka bir şey değildir.

Çok katlı burgerlerin arka planına karşı önemsiz bir hal alıyor, ancak Fransızlar bundan hoşlanıyor.

Almanya – Nürnburger

#nurnburger #Nuremberg #sausages #McDonalds #onlyingermany

A post shared by Wolfgang Schmitt (@wallacewells) on

Almanya, McBeer’i sipariş edebileceğiniz az sayıdaki ülkeden biridir. Alman McDonald’s’da McRib’i bulacaksınız – domuz kaburgalı baharatlı bir sandviç.

ABD, Kanada – McLobster

New England ve Kanada’da zaman zaman Atlantik ıstakozu eti ile bir sandviç tadabilirsiniz.Bununla birlikte, yüksek fiyat McLobster’ın daimi menüye girmesine izin vermiyor.

Meksika – McMollet

Mejora tus mañanas con un desayuno delicioso 😋 #McMolletes ¡te encantarán! #imlovinit

A post shared by McDonaldsMx (@mcdonaldsmx) on

McMollets – geleneksel Meksika kahvaltısının bir varyasyonu. Bu kızarmış fasulye, peynir ve çörekler üzerine salsa ile bir patates.

Rusya— Beef à la Rus

Rus McDonald’s’ın kendi burgerleri var – Beef à la Rus – geleneksel kahverengi ekmek yerine topuz kullanıyor. Bu burger her zaman menüde değil, ancak ara da bir görebilirsiniz.

Filipinler— McSpaghetti

Dinner #mcspaghetti#crispychickensandwhich

A post shared by itsmealyssa (@itsmealyssa02) on

McSpaghetti gibi bir çanağın İtalya’da değil de (bir süre menüde olmasına rağmen) Filipinler’de popüler olacağını kim akıl ederdi ki? Nedense, bu ülkede makarna McDonald’s’ta yakalandı.

Ortadoğu ülkeleri — McArabia

중동에만 파는 맥아라비아 #mcarabia #mcdonalds

A post shared by Hyoungchan Mike Kim (@hyoungchankim) on

Arap ülkelerinde, her zamanki gibi burgerlerle birlikte, sebzeler, ekşi krema sosu, baharat ve tavuk eti ile pide olan McArabia’yı bulabilirsiniz.

İsrail’de benzer bir yemeğin sunulması – McShawarma. Bu arada, İsrail’deki McDonald’lar daha mantarcı olduğu için et ve peynir hiçbir zaman bir burgerde servis edilmiyor.

Hindistan — MсSpicy Paneer

Hindistan’da sığır eti için tamamen yasak olmasa da, McDonald’s tamamen bırakıp  tavuğa geçti. Yine de, çeşitli vejetaryen yemekler için Hindistan bütün gezegenden önde. Örneğin burada, sebze patatesli hamburger veya paneer ile bir rulo bulabilirsiniz – kızartılmış ev yapımı peynir.

Bu arada, burada dünyanın ilk vejeteryan McDonald’s’ı çıktı.

Malezya — Bubur Ayam

Mcd breakfast.

A post shared by Olive's Food Adventures (@olivesfood) on

Bubur Ayam, yeşil soğan ve biberli tavuk parçaları ile geleneksel baharatlı püresi. Endonezya’da, McDonald’s da bu menüye sahip ancak tarifi biraz farklı: ayrıca haşlanmış yumurta da var.

Çin — Unusual pies

Çeşitli ülkelerdeki turta çok farklı olabilir, ancak Çin, belki de garip turta şampiyonu olmuştur. Bir tanesi siyah hamurla, içlerinde ise siyah ahududardan yapılmış bir dolgu var. Bir diğerinde “taro” adı verilen köklü bir üründen yapılmış mor bir dolgu bulunur.

Singapur ,Güney Kore — Rice burger

Zaman zaman, bir veya başka bir Asya ülkesindeki McDonald’s, pirinçten yapılan burgerleri ve pirinçleri burada bir çörek olarak sunmaktadır. Birlikte yapıştıklarını anlaşılmaz, ancak birini denemek son derece ilginç olacaktır.

Japonya — French fries with chocolate

Mcdo now! Alone. Wala pa sila. haha. 😂💕 #eggcheezeburger #mcchocopotato

A post shared by PerfectYeng💞 (@iamruizyeng) on

Tuzlanmış patates kızartması ve çikolata sosu kombinasyonu garip görünüyor mu? Büyük ihtimalle onları bir arada denemediniz! Yine de Japonlar yaptı ve onu sevdiler. Japon McDonald’s’ın bununla nasıl baş ettiklerini bilmiyoruz, ancak Fransız kızartmasıyla çikolata sosu sunuyorlar.

Avustralya— Bizarre ice cream

Gördüğünüz gibi, yabancı bir ülkede McDonald’s’a gitmek, yerel lezzeti görmek isteyenler için iyi bir fikir.