Duydum ki

Dünyanın En Büyük Şirketlerinde Yemekler Nasıl mı ?

Modern ofislerdeki kafeteryalar ve yemek alanları dünyanın en iyi restoranlarıyla rekabet edebilir. Tek bir fark var: onlara ücretsiz  tabii ki yalnızca personel için. Bu başarılı şirketler, bir işçinin verimliliğinin yollarını midenlerinden geçtiğini uzun zaman önce fark etti.

Dünyanın en büyük ofislerinde yemek yeme şeklini incelemek için aşağıya bir göz atalım.

Google

Googlenin genel merkezi New York’ta bulunuyor. Şirketin çalışanları, Hemifferlerde, Manhattan’ın güzel manzarasına sahip olmak üzere günde üç öğün ücretsiz olarak yemek verilir. Kafede çeşitli mutfaklar, fast food, aperitifler, dondurulmuş yoğurt ve içecekler bulabileceğiniz birkaç bölge var. İnternetteki bu cafe’nin en popüler değerlendirmelerinden biri : ‘ İşinizde hayal kırıklığına uğramak istiyorsanız, Google’dan bir arkadaşınızı bağlayın ve kafeteryasında bulunun. Bu inanılmaz.’

APPLE

Applenin merkez ofisi, California, Cupertino’da bulunuyor. Caffè Macs olarak adlandırılan yemek alanları çok geniş, hafif ve tamamen ücretsiz. Caffè Macs, öğle yemeğinde yanı sıra fast food’te Meksika, İtalyan, Japon, İspanyol ve Fransız yemekleri sunmaktadır. Kahvaltıda personel genellikle çilek Fransız tost, çikolatalı krep, taze yapılmış meyve suları, çeşitli dondurma ve diğer tatlılara sahiptir. Menü sürekli değişiyor.

Facebook

Son zamanlarda Facebook merkez ofisi, Menlo Park, Kaliforniya adlı küçük bir kasabaya taşıdı. Ofis personeli, Epic Cafe’de günde üç kez ücretsiz yemek yiyor. Bu kafe, ağırlıklı olarak Amerikan ve Asya mutfağından yemekler servis etmektedir. ve şirkette çalışıyorsanız, ücretsiz yemekleri de alabilirsin.

Dropbox

Dropboxun merkez ofisi San Francisco, California’da bulunur ve kafeteryasına Tuck Shop denir. Kafe yaklaşık 400 metreyi kaplar ve neredeyse sınırsız bir yemek seçeneği vardır. Şirket, özellikle dünyanın dört bir yanındaki en iyi restoranlarda çalışan şeflerini takdir ediyor.

Pixar

Pixar’ın Cafè Luxo (Kaliforniya, ABD) ziyaretçilerini, Buzz Işıkyılı ve Woody gibi Pixar karakterlerinin heykelleriyle karşılıyor. Ziyaretçiler odanın içine girdiğinde Paris’teki Musée d’Orsay’a oldukça benziyor; bu, şirketin başında olduğu zaman Steve Jobs’un isteğiydi. Akçaağaç şurubu içinde somon, tofu makarna, hamburgerler, kızarmış mantı, biftek, börek, pizza ve mümkün olan her türlü tatlı gibi Cafè Luxo menüsünde çeşitli yemekler bulunuyor.

Tiwitter

Popüler mikroblog servisinin merkezi yeni bir yere taşındı; Şimdi 1937’de Pazar Meydanı’nda, güneşli San Francisco’nun merkezinde kurulmuş bir binada yer almaktadır. Menü, hashtaglar ve #comfort food, #tenderloin ve @birdfeeder gibi isimlerle işaretlenmiş farklı yemek türlerine bölünmüş olan personel için ücretsiz bir kafe var.