Kadın

Fotoğraflarda Harika Görünmek İçin Yapmanız Gerekenler

Birçok kişi yanlışlıkla profesyonel model çalışmalarının sadece hoş ve kameraya bakmaktan ibaret olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, kapakları süslemek için yeterli olan herhangi bir resim söz konusu olduğunda, başarının büyük kısmı, modellerin kendilerini doğru şekilde poz verme ve sunma becerilerine bağlıdır.
Bu yazı  her zaman fotoğraflarda harika görünmenize yardımcı olacak diye düşünüyoruz

Yüzünüzü Öne çıkarın

Hata: Herhangi bir fotoğrafta boynunuz görünür durumda kalmalıdır. Başınızı öne eğmemeye çalışın.

Çözüm: Başınızı hafifçe öne koymaya çalışın. Bu doğal  değilmiş gibi hissedilebilir,fakat bu tür bir duruş, genel görüntüye zerafet ve zindelik hissi katarken boynunuzu da daha ince gösterecektir.

Kollarınızı Çapraz Bağlamayın

Hata: Başınızı omuzlarınızı aşağıya çekmeden yatırmak doğal  görünmüyor. Kollarınızı birleştirdiğinizde tüm şeklinizi karıştırıyor.

Çözüm: Kameraya baktığınızda, vücudunuzu biraz yana eğin. Kollarınızı indirin ve hafifçe birbirinden ayırın. Bu şekilde boynunuz daha ince görünecek ve vücut çizgileri net bir şekilde tanımlanacak.

Duruşunuza Dikkat Edin

Hata: Hafifçe diklenmiş bir arka bile boynunuzu kısaltır ve belinizin etrafına birkaç kilo daha “ekler”.

Çözüm: Omuz bıçaklarınızı daha yakından çizin ve belinizde geriye doğru bükülürken omurganızı düzeltin. Eğer oturuyorsanız, sandalyenin arkasına yaslanmayın. Vücudunuzu daha belirgin bir şekilde özetlemek için kameraya yarım tur döndürmeyi deneyin.

 Açıyı Değiştirin

Hata: Bacaklarınızı kameraya bakacak şekilde oturduğunuzda, siluetiniz hantal ve kutu gibi görünüyor. Yanlış açının seçilmesi, kollarınızın ve bacaklarınızın gerçekten olduğundan daha kısa görünmesini sağlayabilir.

Çözüm: Bunu düzeltmek için, kameradan hafifçe dönerek açıyı değiştirmeniz yeterlidir. Bacaklarınızı bir arada tutmaktan daha uzun ve daha ince görünmelerini sağlamak için bir bacağınızı diğerinin biraz üzerine koyun.

Kollarını Nereye Koyduğuna Dikkat Et

Hata: Otururken poz verirken, genelde kollarımızı nereye koyacağımızı merak ediyoruz.Çapraz kollar çirkin bir izlenim yaratırken, ellerinizi gevşek tutmak doğal görünmüyor.

Çözüm: Oturduğunuzda “kum saati” şekli en iyi seçeneklerden biridir. Bir bacağını diğerinin üzerine koyun ve iki dirseği de üst bacak dizine yerleştirin. Bir kolu dikey bir konumda tutun ve diğeri yatay konumda tutun. Bu hem yüzünüzü hem de figürünü vurgulayan zarif görsel çizgiler oluşturur.

Çizgileri Birleştirin

Kameraya yarı profil halinde durun. Belinizin etrafında görünür bir boşluk bırakın, bir elinizi kalçanıza koyun ve diğerinin vücudunuzun eğrileri boyunca örtünmesine izin verin. Kollarınızı doğru bir şekilde ayarlamak, figürünün güzel yönlerini vurgulamaya ve her yönüyle zarif bir izlenim yaratmaya yardımcı olacaktır.

Dirseklerinizi Göstermeyin

Hata: Dirsekleri kamerada düz duran bir kol, kısaltılmış ve doğal  görünmüyor.Buna ek olarak, ellerinizden biri boynunuza veya kafanıza dayanıyorsa, orantı kurallarını ihlal ederek fotoğrafa ağır basar.

Çözüm: Kollarınız çerçevede bulunuyorsa, ellerinizin görünür olmalı ve en iyi özelliklerini vurgulamaya hizmet etmeliyiz. Görme çizgilerini açıkça ayırt edebilmek için dirseğinizi biraz yana doğru hareket ettirin.

Tatlı Donuşlar

Hata: Avuçlarınız  içi biri kameraya doğru yönlendirilmişse, dikkatiniz çerçevenizin dışında olacak ve dikkate diğer özelliklerinden uzaklaştıracaktır. Bu aynı zamanda yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

Çözüm: Aslında temas kurmadan vücudunuzdaki belirli noktalara dokunmanın taklit edici olduğunu öğrenmek önemlidir. Bir fotoğraf çekimi sırasında hatırlamanız gereken bir diğer husus, asla elinizi yüzünüze veya kafanıza koymamaktır.

Yüzünüzü Vurgulayın

Hata: Elini bir yumruk gibi sıkıştırmak ve başını buna karşı dayamak kesinlikle iyi bir fikir değil.

Çözüm: Çok daha iyi bir fikir, parmaklarınızla yüzünüzün çizgilerini vurgulamak olacaktır.