Sağlık Ve Tıp

Gıdıdan Kurtulmak İçin 6 Egzersiz

Doğru yemek yeme alışkanlığı ve fiziksel olarak hareketlilik vücudumuzun sağlık ve genç kalmasına yardımcı olacaktır.Fakat yaşlandıkça sıkılıklarımızı kaybederiz bu yüz kaslarımız içinde geçerlidir.Bunu göz önüne alarak size gıdıdan kurtulmak için 7 egzersiz programı hazırladım.

Evet başlıyoruz.

Önce Kasları Isıtıyoruz

Tıpkı herhangi bir antreman öncesi gibi, yüz kaslarınızı ısıtmak isteyeceksinizdir.Bu amaçla alt çenenizi ileri ve geri hareket ettirin ve sonra yan yana hareket ettirin. Tüm hareketler ani hareketler yapmadan yavaş ve sorunsuz yapılmalıdır. Egzersizi 8-10 kere tekrarlayın.

Kaşık

Ağzınızı açın ve alt dudağınızı alt dişlerinizde yuvarlayın. Alt çenenizle suyu boşaltmanız gerektiğini düşünün. Başınızı eğik bir hareketle aşağı indirin ve başınızı kaldırırken ağzınızı kapatın.Bu egzersizi yaparken dudaklarınızın köşelerinin tamamen rahat olduğundan emin olun. 5-7 kez tekrarlayın.

Burnuno Dokun

Dilinizi olabildiğince uzak tutun ve dilinizin ucuyla burnunuza ulaşmaya çalışın. Dudaklarını rahat tutun. 5 kez tekrarlayın.

Mükemmel oval yüz

Yüzünüzün şeklini daha genç bir görünüme döndürmek ve yanaklarınızı yukarı doğru çekmek istiyorsanız, aşağıdaki alıştırmayı yapın: başınızı sola çevirin ve boynunuzun kaslarını süzen, alt çenenizi öne çekin. Boynunuzun solundaki kasları germekten çekinmeyin. Ardından başınızı sağa çevirin ve aynı hareketi yapın. Her iki tarafta da 5 kez tekrarlayın.

Zürafaya Öpücük

Bir zürafa (veya çok uzun boylu birine) öpmeniz gerektiğini düşünün.Yüzünüzü kaldırın ve tavana bakın. Alt çenenizi hafifçe getirin ve birisini öpmek için sanki dudaklarınızı büzüştürün. Egzersizi doğru yapıyorsanız, boynunuzda güçlü bir gerilim hissetmeniz gerekir. Pozisyonu 5-8 saniye tutun ve serbest bırakın. 5 kez tekrarlayın.

Direnç Uygulayın

Bu egzersiz için iki yumruk yapmanız ve bunları doğrudan çenenizin altına koymanız gerekir. Daha sonra alt çenenizi yumruklarınızın üzerine hafifçe aşağıya doğru hareket ettirmeye başlayın ve direnci aşarken kaslarınızı zorlayın. Baskı kuvveti yavaş yavaş artmalıdır. Maksimum dirence ulaştığınızda, 3 saniye basılı tutun. Ardından rahatlayın ve egzersizi 5-7 kez tekrarlayın.

Gülümseyin

Dişlerinizi kapatın ve dişlerinizin köşelerini mümkün olduğunca genişletin. Şimdi dilinizi sert damağınıza doğru itin, baskı kuvvetini yavaş yavaş arttırın. Çene kaslarınızda güçlü bir gerginlik hissederseniz, egzersizi doğru şekilde uyguladınız demektir. Bu gerginlik hissini 5 saniye tutun ve sonra 3 saniye dinlendirin. 5-8 kez tekrarlayın.