Galeriler

Hayatı Kolaylaştıran Ne İşe Yaradığını Bilmediğimiz Detaylar

KLAVYEDEKİ F VE J HARFLERİNİN ALTINDAKİ ÇIKINTILAR

Klavye ile 10 parmak yazı yazarken F ve J harfleri işaret parmakların durduğu yerlerdir. Çıkıntılar sayesinde klavyeye bakmadan hangi harfler üzerinde durduğunuzu bulabilirsiniz.

LAVABO İÇİNDEKİ KÜÇÜK DELİK

Lavabo üzerinde bulunan delik, suyun normal gider deliğinden akmaması sonrası lavaboya dolan suyun taşmasını önlemek için ikinci bir gider yolu olarak düşünülmüştür. Lavaboyu suyla doldurmak için tıkaç kullanarak lavabo giderini tıkadığımızda da o delik taşma seviyesini bize gösterir. O deliğe gelince musluğu kapatmazsak su dışarıya taşmaz oradan tahliye olur.

KUMAŞ PANTOLONLARIN DÜĞME KISMINDAKİ KÜÇÜK HALKA

Kumaş pantolonların düğme kısmındaki küçük halkanın süs olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu parça kemer dilinin takılması için kullanılır. Pantolonun kemerin altından kayarak düşümesini ve kötü bir görüntü oluşturmasını önlemek için kemer dili buradan geçirilir. Kemer, pantolonun ön kısmının aşağıya kaymasını engeller.

 UMUMİ TUVALETLERDEKİ KISA KAPILAR

Kapının tam olmamasının avantajı acil bir durum anında, tuvalette kimin olduğunu ve yardıma ihtiyacı olup olmadığını anlayabilmek.

 TÜKENMEZ KALEM KAPAKLARINDAKİ DELİK

Tükenmez kalem kapaklarındaki delik, kapağın yutulması sonrası olası boğulma riskini azaltmak için yapılmış. Küçük bir çocuk yanlışlıkla kalem kapağını yutarsa, o delik nefes yolunun tamamen kapanmasını engelliyor.

MAKET BIÇAĞININ ARKA KISMINDAKİ YARIK

Körelmiş maket bıçağının kırılıp çıkarılması için kullanılır. Körelen parça buraya sokulur ve bıçak hafifçe eğilerek kırılır.

 TENCERE SAPINDAKİ DELİK

Tencere sapındaki deliğin iki işlevi var. Birincisi tencereyi asmaya yarar. İkincisi kirli kaşığınızı ucu tencereye dökülecek şekilde koyabilmeye yarar.