Hayvan

Hayvanlarla ilgili ilginç hikayeler

Birçok insan, hayvanların derinden hissetmediklerini düşünüyor, fakat  insansı koşulları olduğuna inanılan farklı duyguları deneyimleyebiliyorlar. Dostluk, özveri, bakım, sonsuz bağlılık gibi..

Duydum ki hayvanların en iyi duygularını gösterdikleri en inanılmaz anları topladı.

 

Orangutan Suryia küçükken,  anne babasını kaybetti. Yaşama arzusunu yitirdi, yemek istemedi ve tedaviye cevap vermedi. Sonra barınağa bir köpek getirildi ve bir anda en yakın arkadaşı oldu. O zamandan beri ayrılmadılar.

 

Beyaz balina Mila , Dalış yarışında bacaklarına kramp giren Yang Yun’un imdadına yetişip yüzeye çıkarırken..

 

Tommy, sahibiyle birlikte her pazar kiliseyi ziyaret ederdi. Ama o öldüğünde, tek başına gitmeye başlamıştı. Köpeğiniz dünyanın sizin için yalnızca bir parçasıdır, ancak onlar için dünyadasınız.

 

2011’de bilim adamları, ineklerin arkadaşlığın ne olduğunu bildiğini ve arkadaşlarından ayrıldıklarında üzüntü duyduklarını kanıtladı.

 

1969’da Londra’da iki kardeş  aslan yavrusunu yetiştirdi. Fakat büyüdükten sonra, onu  geldiği Afrika’ya geri göndermeye karar verdiler. Yıllar sonra onu ziyaret etmeye karar verdiler, ancak vahşileştiği ve  bu yüzden onları tanımayacaklarını söylediler. Bu Video da yaşananları görebilirsiniz.

 

Filleri vurmak istediklerinde koruyucu Antony  buna engel olup onları kurtarmıştı.Ve koruyu Lawrence Antony bir gün öldüğünde bu güney afrikalı filler  bir grupta toplanıp 12 saat evine yürüdüler.

 

Kamerun’daki Şempanze Kurtarma Merkezinde Dorothy kalp yetmezliğinden öldü. Cenazesinde inanılmaz bir şey oldu: arkadaşları onun yanında veda ediyormuş gibi dolaşıp kucaklaşıyorlardı.

Kızgın bir köpek ona saldırdığında kedi kahramanca Jeremy bebeğini kurtardı.