Duydum ki

Hisse Senedi Platformu Robinhood Komisyonsuz Kripto Para Hizmeti Vermeye başlayacak

Komisyonsuz hisse senedi alış – satış imkanı veren Robinhood, şimdi de kripto paralar için aynı hizmeti vermeye başlayacak. İşte avantajlı finans uygulaması ile ilgili detaylar;

Hisse senedi yatırımında bir yatırımcının canını en çok sıkan konulardan birisi, yapılan işlemlerden kesilen komisyonlardir. Üstelik bu komisyonlar yapılan işlemlerin miktarına ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Hisse senedi piyasasında komisyon alış – satış imkanı vermesiyle dikkat çeken Robinhood platformu, şimdi de kripto para piyasası için günlerini sayıyor.

Robinhood, komisyonsuz kripto para ticareti yapmaya başlayacağını duyurdu.

ABD’nin bir numaralı kripto para borsası olan coinbase için bir tehdit oluştursa bile yatırımcıların ilgisini çekeceği anlaşılıyor Coinbase halihazırda % 1,5 – 4 oranlarındaki komisyonları ile hizmet veriliyor.Şubat – 2018 tarihinde ilk işlemlemine başlamayı planlıyor

İlk başta sadece bitcoin ve ethereum için alış – satış hizmeti verecek. Buna karşın litecoin ve Ripple dahil olmak üzere 14 kripto para için fiyat takibi ve uyarıları gibi hizmetleri var olacak. Kripto para ekosisteminde ethereum ve bitcoine inandıkları için ilk önce  sadece onlara destek verecekler.

Robinhood’un kurucu ortaklarından olan Vlad Tenev, ilk etapta herhangi bir kar etme amaçları olmadığını beyan etti.

Şirketin değerinin, artan kullanıcı sayısından ve daha iyi hizmet alan kullanıcılardan geldiğini de sözlerine eklemiştir. Robinhood uygulamasının Andreessen Horowitz gibi sağlam yatırımcıları var ve 176 milyon dolarlık fon toplamıştır. Aldığı yatırımlarla birlikte değerini 1,3 milyar dolara çıkartmıştır.

Robinhood; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin-Cash, Litecoin, Ripple, Ethereum-Classic, Zcash, Monero, Dash, Stellar, Qtum, BitcoinGold, OmniseGo, NEO, Lisk ve DogeCoin için destek sunacak.

Platformun Destekleyeceği Kripto Paralar

Uygulamanın ilk başta ABD’nin Kaliforniya, Massachusettes, Misuri, Montana ve New Hampshire eyaletlerinde hizmet vereceği, daha sonra bu alanın genişleyeceği biliniyor. Güvenlik anlamında da çeşitli altyapısı çalışmalarına başlayan Robinhood, iki aşamalı onay uygulamaları ile entegrasyon sağlamayı planlıyor. Aynı zamanda kimlik tespiti uygulamaları konusunda da çalışmaları bulunuyor.

Robinhood şirketi, kullanıcıların kripto para alış – satış işlemlerine ilgi gösterip göstermeyeceğini ise yaptığı bir anketle belirlemeye çalışıyor.

Robinhood Kullanıcı İsteklerini Anketle Belirledi

 Yapılan bir ankette kullanıcıların % 95’ininkripto para borsası özelliği geldiğinde kesinlikle kullanacaklarını söyledikleri belirtiliyor. Mühendislerinin geliştirmiş olduğu sistemler sayesinde komisyonsuz hisse senedi işlemlerine imkan veren şirket, kullanıcılarının toplamda 1 milyar dolar daha az harcamasını sağlamasıyla da beğeni kazanıyor. Doğal olarak rakiplerine göre öne çıkma şansı da artıyor.