Duydum ki

Konuşurken Bazı Yararlı El Hareketleri

Geri bildirim vücut dili ile ifade edilirken iletişim% 93 sözsüz ve yalnızca% 7 sözlü. Hareket aslında insanların konuşma akustiğine daha yakından dikkat etmelerini sağlar. Bir jest gördüklerinde, onunla birlikte hareket etmek için diyalog olmasını beklerler.

Bu yüzden konuşmanızı prova yaparken, el hareketlerini de prova ettiğinizden emin olun. Konuşurken ellerinizi sırtınızın arkasına bağlamayın, bu sizi sert gibi gösterecek ve kitlenizin ilgisini kaybedecektir.

Kitlenizi nişanlandırabilmeniz için bazı yararlı el hareketleri.

Avuç içlerinizi açık tutmak açık ve dürüst olduğunuz anlamına gelir. Bu, kitlenizi içeri davet eder ve rahat ettirir. Avuç içlerinizi farketmeden aşağı doğru tutarak tonunuz biraz tehditkar ve seyircileri itaatkar gözükür.

Araştırma, avucun hareketini esas alan öğretim görevlilerinin% 84 olumlu geri bildirim aldığını, ancak avuç içi hareketi kullananlar tam olarak aynı sunumu yaptıklarında olumlu geribildirimlerin yalnızca% 52’sini aldığını bulur.

El sıkışması, sunumlarında Steve Jobs tarafından güven ve bilgelik mesajı vermek için kullanılan yaygın bir uygulamaydı. Dikkat çeken ve gergin davranış olarak karşımıza çıktığı için hiçbir zaman el sıkışmadığını dikkat edin. Elle bekletme, konuları aradığınızda veya düşünürken ara anlarda etkili bir şekilde kullanılabilir.

İşaret etmek yerine “tamam” işaretini kullanın

“Tamam” hareketi yapmak için işaret parmağınızı baş parmağınıza doğru sıkıştırın. Anladım? Bu hareket yetkili, ancak işaret ettiği gibi agresif değil.

Bir kitle tarafından tercih ettikleri el hareketlerini içeren bir anket yaptık. İzleyiciler, “OK” sinyalini kullanan kişinin düşünceli, hedef odaklı ve odaklanmış olarak geldiğini bildirdi. İşaret işaretlerini kullanan kişi, saldırgan, savaşan ve kaba olarak izleyiciye rastladı. Bu, kitleyi eritti ve buna tepki olarak konuşmaya daha az dikkat etti.

Ellerinizle kalçalarınıza nasıl baktığınızı düşünüyorsunuz? Bir çocuğu azarlayan bir ebeveyn gibi mi? Hedef kitleniz bu şekilde göründü. Bu duruş size daha az profesyonel görünmesini sağlar ve kitleniz onları yönlendirmek yerine onları dikte etmeye çalıştığınızı hisseder.

Daha önce de belirttiğim gibi ellerinizi sırtınızın arkasına koyarsanız, sizi tuhaf ve ciddi gösterir. Elleriniz aletleriniz! Onları kullan! Belirli rakamları parmaklarınızla göstermek için mesajınızı daha etkin bir şekilde iletin veya ellerinizle uzunluğa dokunun. Kitleniz nişanlı olacak ve noktanıza daha yakından ilgi gösterecektir.

Kitlenizi ikna etmek için “yan palmiye” kullanın

Elinizi el sıkıştı konumunda tutun. Bu jest “yan palmiye” olarak bilinir. Tam anlamıyla kitlenize ulaşıyorsunuz ve onlar sizinle yarı yolda buluşmak istiyorlar. Ayrık bir dikkat gösterdiklerinden, ikna etmenin çok daha kolay olacaktır.

Kitlenizi meşgul etmek ve otoritenizi kibarca uygulamak için bu yararlı hareketleri uygulayın. İyi bir konuşma yapmak yeterli değil. Bu jestlerle, hedef kitlenizi kapatmadan etkili bir şekilde öğreneceksiniz.