Magazin

Oscar Ödüllü Gary Oldman’den Tüm Dünyaya Atatürk Övgüsü!

Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen 90. Akademi Ödül Töreni’nde Darkest Hour adlı filmindeki Winston Churchill rolüyle ilk Oscar ödülüne kavuşan Gary Oldman yıllardır sergilediği muhteşem performanslardan eli boş dönünce pek çok hayranını sevince boğdu.

Usta oyuncu Oldman törenden sonra Barbaros Tapan’a verdiği röportajda kariyerinden ve son filmiyle ilgili düşüncelerinden bahsetti. Ünlü aktörün konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk hakkında söyledikleri de dikkat çekti.

Oscar odulu

 The Dark Knight üçlemesinin yanı sıra Leon ve Sid and Nancy gibi filmlerdeki unutulmaz performansları ve diğer filmlerindeki oyunculuklarıyla Oscar ödülünü alacağına her daim inanılmış ancak Oldman bu ödülü hiçbir zaman kazanamamıştı.

Oscar Ödüllü türk Övgüsü!

 Sonunda Churchill karakteriyle adeta bütünleşen Oldman, Dunkirk tahliyesi günlerini başarılı biçimde yansıtan Darkest Hour ile karşımıza çıkmıştı. Ödül töreninden hemen önce Los Angeles’ta Barbaros Tapan ile bir araya gelen aktör Tapan’ın sorularını yanıtlamış. Oldman röportajında bir yıl boyunca karakterine hazırlandığını ifade etti ve konu İngiltere’nin Türkler karşısında yaşadığı hezimete gelince de “Bazı kaybedişler karşı tarafa çok iyi şekilde döner. Ne mutlu size. Biz İngilizler olarak Gelibolu’da kaybettik ama siz Mustafa Kemal sayesinde savaşı kazanarak modern Türkiye’yi kurdunuz…” şeklinde cevap vermiş.

Oscar Ödüllü atatürk Övgüsü!

 Barbaros Tapan filmle ilgili olarak Oldman dışında Churchill’in torunu Randolph Churchill ile de bir araya geldiğini belirtiyor. Randolph Churchill de Atatürk için “Bir savaş dehasıydı,” yorumunu yapmış.