Kadın

Saç Rengini Değiştirmek İsterken Kafa Derisi Yandı

İngiltere’nin St. Albans kentinde yaşayan 29 yaşındaki Kirsty Weston, saçlarının rengini değiştirmeye karar verdi. Kahverengi olan saçlarını unicorn saç rengine boyamak istedi. Fakat kâbusu yaşadı. Kirsty, önce saçlarını açmak için 5 sterline (yaklaşık 24 lira) aldığı beyazlatıcıyı saçlarına uyguladı. Yaptığı bu uygulama, üç haftasını hastanede geçirmesine sebep oldu.

PAKETİN İÇERDİĞİ TALİMATLARA GÖRE UYGULADIĞINI İDDİA ETTİ

Kirsty, bu yılın ocak ayında satın aldığı toz ağartıcıyı, paketin içerdiği talimatlara göre uyguladığını iddia etti. fakat ürünün, paketin içine dahil edilmeyen ve ayrı olarak satın alınması gereken peroksit ile karıştırılması gerekiyordu.

KAFA DERİSİNDE YANMA HİSSETTİ

Peroksiti aldıktan sonra yama testi yapmayan Kirsty Weston, karışımı saçlarına sürdükten 15 dakika sonra kafa derisinde yanma hissetmeye başladı.

SAÇLARINDAN YANIK KOKUSU GELDİĞİNİ SÖYLEYEN KADIN ACININ DAYANILMAZ OLDUĞUNU BELİRTTİ

Adeta saçlarından yanık kokusu geldiğini söyleyen talihsiz kadın acının çok dayanılmaz olduğunu, başının dönmeye başladığını ve bayılmak üzere olduğunu belirtti.

HASTANEYE GİDEN KADININ AĞIR YANIKLARI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Ertesi gün yüzü şişmeye başlayan Weston, acil servise başvurdu. Alerjik reaksiyon geçirdiği söylendi ve genç kadın antibiyotik kullanmaya başladı. Fakat ilerleyen haftalarda ağrısı geçmeyince hastaneye giden kadının ağır yanıkları olduğu tespit edildi.