Duydum ki

Şimdi ki İlişkiler Neden Bu Kadar Kırılgan

Duydum ki bunun neden böyle olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir diye düşünüyorum sizinle bu yazıyı paylaşmak istiyorum.

1. Hazır değiliz.

Genellikle uzlaşmaya, kendimizi feda etmeye ve şartsız olarak sevmeye hazır değiliz. Beklemek istemiyoruz, bir anda her şeye sahip olmalıyız. Duygularımızın büyümesine izin vermeyiz, sıklıkla hissedeceğimizi düşündüğümüz şeylere  “zaman sınırı” koyarız.

2. Sevgiyi diğer duygularla karıştırırız.

Sinemada ya da bir gece kulübünde bize katılacak biriyle tanışmak istiyoruz, bizi anlayan ve bizi en acı üzüntülü anında destekleyecek kişiyi değil. Can sıkıcı hayatları sevmiyoruz ve bu yüzden hayatlarımızı maceraya dönüştürecek neşeli bir arkadaş arıyoruz. Fakat her zaman değişime hazır değiliz, ki bu kaçınılmaz olarak belirli bir romantik ve karşılıklı sevgi döneminden sonra gelir.

3. Bir sapıklıkla sıkıştık.

Bir süre sonra, sevgi için zaman ve alanımız yok, çünkü maddi çıkarları kovalamak için çok meşgulüz.

4. Hemen bir sonuç bekliyoruz.

Aşık olduğumuz zaman ilişkilerimizin olgunlaşmasını zaten istiyoruz. Ancak, bu olgunluk hem karşılıklı anlayış hem de yıllar sonra bir araya gelebilir. Çoğu insan bugünün zamanında ve sabrında, hatta sevgisinde değecek hiçbir şey olmadığını düşünüyor.

5. Teknolojiye bağımlı hale geldik.

Teknoloji bizi daha da yaklaştırdı. Bazen bir nefes kadar bazen daha da çok yakın. Çoğu durumda, metinler, sesli mesajlar, sohbet ve görüntülü görüşmeler yüz yüze iletişimin yerini almıştır. Artık birlikte vakit geçirmek zorunda değiliz. Zaten birbirimiz hakkında çok şey biliyoruz. Konuşacak bir şeyimiz yok.

6. Uzun süre tek bir yerde kalamayız.

İlişkiler için değil, hatta yerle bir olma fikri bile bizi korkutuyor olduğumuzu düşünüyoruz. Hayatımızı artık bir kişiye adadık ve sürekli bir şeyden kaçındık.

7. Çok fazla şeyden korkuyoruz.

Yeni ilişkiler, hayal kırıklıkları, duygusal yaralar ve kırık kalplerden korkuyoruz ve bu yüzden insanların hayatımıza girmesine izin vermiyoruz. Çevremizde duvarlar inşa ediyoruz.

8. Artık ilişkileri beğenmiyoruz.

Bu, bizi seven birinin özgürlüğünü bırakmamız anlamına geliyor. Bizi çevreleyen insanlara karşı çok hayal kırıklığına uğradık.